Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5915)
Ozimkowski Marceli 1901
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.06
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski)
Olecki Wojciech
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.18
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Horodnia (Ukraina),więzienie, ul. Pierwszego maja 46 Krutaja (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Olender Teofil 1897
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.23
LokalizacjaJanówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon horochowski) Kraj Permski (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Powiat puławski (województwo lubelskie)
Otwinowski Stanisław 1900
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.08.31 - 1942.02.24
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Zaporoże (Ukraina) stacja Izwiestkowaja (Rosja, żydowski obwód autonomiczny, rejon obłuczeński) Buriejłag (Rosja, Żydowski Obwód Autonomiczny) Ałmaty (Kazachstan)
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Waserberger Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.02 - 1941.12.24
LokalizacjaTarnów Rzeszów Brody (Ukraina) Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Monasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Buczacz (Ukraina) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina, obwód lwowski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Takuszewicz Michał 1917.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.01 - 1942.04.20
LokalizacjaKirow (Rosja) Buj (Rosja, obwód kostromski) Kostroma (Rosja), Areszt Śledczy, ul. Sowiecka 88 Gʻuzor (Uzbekistan)
Czartowski Czesław 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.11
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kirow (Rosja) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Warszawa
Owsiejko Leonard 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1942.08.24
LokalizacjaNowojelnia (Białoruś, obwód grodzieński, rejon zdzięcielski) Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński) Stołpce, stacja kolejowa (Białoruś, obwód miński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Ostasiewicz Wacław 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.03 - 1942.04.24
LokalizacjaKirow (Rosja) Dołki (Polska, województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sosnogorsk (Rosja, Republika Komi), Areszt śledczy NKWD, osada Lya-jol 13 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.25-1944
LokalizacjaJaroszewy
Wróblewski Aleksander
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941.05-1942.05.30
LokalizacjaKoźmin (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Liniewo Kościerzyna
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.14-1945.09.15
LokalizacjaPogódki Skarszewy (woj. pomorskie)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.12-1944
LokalizacjaKobyle (woj. pomorskie)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.20-1944.11.14
LokalizacjaKarpno (Stare Karpno, pow. kościerski)
Anonim
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.08.17
Lokalizacja-
Gitlin Artur
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.24 - 1941.09.18
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Goldfluss Artur 1911
Temat