Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9949)
Zydanowicz Józef 12.01.1909, Łagiewniki (Łódź)
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Śródmieścia
Data wydarzenia1944.08.07-1944.08.07
LokalizacjaWarszawa, ul. Żelazna Warszawa, Hale Mirowskie Warszawa, ul. Elektoralna 2 Warszawa, pl. Żelaznej Bramy Warszawa, ul. Mirowska Warszawa, ul. Złota 3 Warszawa, ul. Górczewska
Jaxa-Ronikier Bogdan
TematZamość – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaZamość, Obóz przesiedleńczy, ul. Okrzei Janowice (Zamość) Zamość, Rotunda, Droga Męczenników Rotundy 1
Knapp vel Knap Tadeusz Marian 10.01.1924, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Mokotowa
Data wydarzenia1944.08.01-1945.01
LokalizacjaWarszawa, ul. Narbutta 50 Warszawa, ul. Kazimierzowska Warszawa, SS-Stauferkaserne, ul. Rakowiecka 4 Warszawa, Al. Ujazdowskie Warszawa, ul. Madalińskiego/ ul. Puławska Warszawa, ul. Racławicka Warszawa, al. Niepodległości Warszawa, ul. Wolska Warszawa, ul. Złota 38
Juszczyński Antoni Michał 01.06.1884, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Żoliborza
Data wydarzenia1944.09.14-1945.04
LokalizacjaWarszawa, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, ul. Marymoncka 34 Kraków Warszawa, ul. Marii Kazimiery 29 Komorów (pow. warszawski-zachodni) Warszawa, ul. Sułkowskiego Wawrzyszew (Warszawa) Stare Babice
Sulińska Jadwiga
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.08.02-1944.08
LokalizacjaWarszawa, Kościół św. Jacka, ul. Freta 10 Warszawa, ul. Długa/ ul. Miodowa
Rzeszotarski Adam 06.02.1903, Kutno
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Żoliborza
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.30
LokalizacjaWarszawa, ul. Marii Kazimiery Warszawa, Centralna Wojskowa Szkoła Gazowa, ul. Gdańska 6 Warszawa, ul. Jana III (Marymont) Warszawa, ul. Bieniewicka/ ul. Gdańska Warszawa, al. Wojska Polskiego Warszawa, ul. Drużbackiej
Korsak-Bartonezz Fryderyk Jan 14.10.1891
TematOchota '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.11-1944.08.13
LokalizacjaPruszków, Dulag 121 Warszawa, Targowisko Banacha, ul. Grójecka 95 Warszawa, Targowisko Banacha, ul. Grójecka 95 Warszawa, ul. Krzywe Koło Warszawa, Dworzec Zachodni
Marzak Mikołaj
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1941
LokalizacjaPawłodar (Kazachstan) Wołożyn (Białoruś)
Trojanowski Stanisław 1899?, Stawropol (Rosja)
TematOchota '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.06
LokalizacjaWarszawa, Szpital Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 4 Warszawa, Szpital Dzieciątka Jezus, ul. Lindleya 4 Warszawa, ul. Wawelska 60 Warszawa, ul. Korzeniowskiego 4 Warszawa, ul. Grójecka Warszawa, ul. Mochnackiego 17 Warszawa, Warszawska Szkoła Pielęgniarstwa, ul. Koszykowa 78 Warszawa, ul. Chałubińskiego Warszawa, ul. Koszykowa Warszawa, ul. Oczki Warszawa, ul. Wawelska Warszawa, ul. Pługa
Fedor Zenon
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1943.11-1943.12
LokalizacjaKielce
Błaszczyk Józef 30.03.1923, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Żoliborza
Data wydarzenia1944.08.01-1944.10.03
LokalizacjaWarszawa, ul. Krechowiecka/ ul. Słowackiego Warszawa, Twierdza Zmartwychwstanek, ul. Krasińskiego 31 Warszawa, Instytut Chemii Przemysłowej, ul. Łączności 8 (ul. Rydygiera 8) Warszawa, Fabryka Opla, ul. Włościańska 52 Warszawa, ul. Burakowska Warszawa, pl. Wilsona Warszawa, ul. Słowackiego 27/33 Warszawa, Fort Bema Pruszków, Dulag 121
Chłebiuk Maksym 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.13 - 1941.09.11
LokalizacjaZdołbunów (Ukraina) siedziba rejonowego oddziału NKWD, ul. Fabryczna 9 Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Chyniaworyk (Rosja, Republika Komi, rejon kniażpogostski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Chromiński Stanisław
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1939.11.09-1942.03.05
LokalizacjaAntonówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon włodzimierzecki) Sarny (Ukraina) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kowel (Ukraina), Stacja kolejowa Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski)
Chmielewski Szczepan 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.10-1941.09.13
LokalizacjaZaręby Kościelne Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Chrzan Józef 1890.11.08
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.09.10-1941.09.24
LokalizacjaSnowidowicze (Ukraina, obwód rówieński) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Chrobak Wladysław 1901
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.12-1942.01.26
LokalizacjaLwów (Ukraina), pl. Dworcowy 1 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Starobielsk (Ukraina) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Dżurun (Kazachstan), Stacja kolejowa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Weiss Marian Franciszek 28.01.1899, Rzeszów
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Anin (Warszawa)
Ciesielski Franciszek 1896
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.10
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Buchara (Uzbekistan)
Cioch Franciszek 1897
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.09-1941.09.09
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kamieniołomy w Mogilnie (Poliskie; Ukraina, obwód żytomierski, rejon korosteński) Dnipro (Ukraina) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Cupryk Wladysław 1916
Temat