Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5557)
Skrzypczak Józef 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaCzaplowizna Warszawa, Getto
Sulik Józef 15.01.1905
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1942.08.19
LokalizacjaFalenica (Warszawa) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Ulmer Roman 11.06.1902
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.11
LokalizacjaPłońsk, ul. Warszawska Płońsk, ul. Pułtuska Płońsk, ul. Wyszogrodzka Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Grochowska Krystyna
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.05-1945
LokalizacjaGłodowo Czersk (woj. pomorskie)
Polak Wacław
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.08-1945
LokalizacjaPiechowice (woj. pomorskie)
Podolska Helena 1886?, Warszawa
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1939.09-1939.12
LokalizacjaKielce, Koszary 4 Pułku Piechoty Legionów, ul. Prosta
Niewiarowicz Roman 15.01.1902, Lwów (dziś: Ukraina)
TematZa cenę życia - konspiracja na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1941.03.07
LokalizacjaWarszawa, ul. Mazowiecka 10 Warszawa, ul. Kredytowa 16 Warszawa, Kino Palladium, ul. Złota 7/9 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pałac Brühla, ul. Wierzbowa 1 Warszawa, Teatr Polski, ul. Karasia 2 KL Buchenwald (Niemcy)
Dąbrowska Stanisława
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.11.23-1942.09.17
LokalizacjaTurów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin KL Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Wagner Rózia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.30-1943.01
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Przeworsk Lwów (Ukraina), Koszary, ul. Zamarstynowska 7 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, ul. Starodandetna (ul. Mularska) Lwów (Ukraina), ul. Nowej Rzeźni (ul. Promysłowa) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, pl. św. Teodora Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Czwartaków (ul. Kwytnewa) Szczerzec (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Winniki (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Sokolniki (Ukraina, obwód lwowski), Obóz pracy przymusowej Kurowica (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Lwów (Ukraina), ul. Pełtewna (al. Czornowoła) Lwów (Ukraina), Arbeistamt Jedeneinstant, ul. Zamknięta (ul. Zamknena)
Grossbard
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.20-1942.11.30
LokalizacjaKulików (Ukraina) Zwertów (Ukraina) Wiesenberg (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Kościejów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Żółkiew (Ukraina), Getto
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Helman Antoni
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.21 - 1942.03.23
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Czokpak (Kazachstan)
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Demuth Franciszek 1913.10.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.06
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Sytno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wielkie Łuki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej, Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zołotonosza (Ukraina, obwód czerkaski), stacja kolejowa Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Trineknresch Baruch
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Ługańsk (Ukraina), więzienie śledcze, ul. 23 linia 4 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Artiomowsk (Bachmut, Ukraina), Więzienie Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tyszka Aleksander 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1941.04 - 1941.12.20
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Radomski Józef 1895
Temat