Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7823)
Nowak Piotr 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.18 - 1942.08.30
Lokalizacja-
Nowicki Aleksy 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.25
Lokalizacja-
Capiga Władysław 1895
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.01.19-1941.10.26
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Belebej (Rosja, Baszkortostan) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Gudogaje, stacja kolejowa (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Chojnacki Bolesław 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.08-1942.09.08
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Penza (Rosja)
Csabak Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.12.18-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Odessa (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Engelsa 64 (ul. Marazliewskaja) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Śniatyń (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20)
Chyliński Aleksander 1914.05.23
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.23-1941.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) stacja kolejowa Inta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kąty (Polska, województwo podlaskie, powiat łomżyński)
Cieśla Mozes 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.22-1941.10.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Michaliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Nowak Stanisław 1895.09.18
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.19 - 1941.10
LokalizacjaKorsuń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tegra (Rosja, obwód archangielski, rejon niandomski)
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.07
LokalizacjaButyń (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) Stacja kolejowa Kornaczówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Bieriezniki, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Permski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Iran Palestyna Chorążec
Haniewicz Witold 1916
TematArchipelag Gułag - Obwód riazański
Data wydarzenia1941.03.28-1941.09.13
LokalizacjaOszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś, obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Iran Palestyna
Niźnikiewicz Stanisław
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.11.02 - 1941.10.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Iran
Juszko Bronisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.03.10 - 1942.04.01
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) obwód archangielski (Rosja) obwód żambylski (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran Kiby (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański)
Czaplicki Stanisław 1902.02.05
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1942.04.01
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Iran Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Tomaszewski Walenty 1900
Temat