Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (630)
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.02.18-1945.06
LokalizacjaKL Gross-Rosen Kraków Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Ravensbrück (Niemcy)
Kahl Tadeusz 27.07.1908, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.30-1945.06.15
LokalizacjaKraków, ul. Pędzichów 11 (ul. Dietla 11) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Wiener Neustadt (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Nordhausen (Niemcy) Magdeburg (Niemcy) Nauen (Niemcy) Ocker (Niemcy) Wittenberga (Niemcy) Kraków, ul. Nowowiejska
Gorlach Halina 02.07.1908, Strzelno (woj. kujawsko-pomorskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.11.11-1944.09.29
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy)
Kieta Mieczysław 30.12.1920, Kraków
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.08.18-1944.11.11
LokalizacjaKL Gross-Rosen Pustków, Obóz pracy przymusowej KL Majdanek KL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Plaszow
Idzikowski Marian 05.04.1929, Grójec
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia-
LokalizacjaBerlin (Niemcy)
Szczupaj Michał 1893?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Małopolska
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaHanower (Niemcy)
Szafrański Zygmunt 1913?
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1941-1945.05.03
LokalizacjaKL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy)
Narloch Bronisława
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaMałe Liniewo Drezno (Niemcy) Elmshorn (Niemcy)
Zawistowski Witold 01.05.1915, Ostrów Mazowiecka
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.05.01-1944
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Hönings Paul 1902?
TematMasowa eksterminacja – KL Sachsenhausen
Data wydarzenia1935-1941
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Krzymiński Aleksander
TematPolskie Państwo Podziemne z pomocą Żydom
Data wydarzenia1944.10-1944.11
LokalizacjaAltengrabow (Niemcy), Stalag XI A
Gomziuk Witold 1913?
TematRadom we krwi – więzienie poklasztorne
Data wydarzenia1940.02.12-1942
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Mroczek Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.04.19-1945.04.12
LokalizacjaMalbork Kolonia (Niemcy)
Zaborowski Antoni
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.11-1945
LokalizacjaKościerzyna Buddendorf (Niemcy) Huszlew
Dębska Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaStarachowice Berlin (Niemcy)
Walczakiewicz Zbigniew
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1944-1944
LokalizacjaBerlin (Niemcy) Skarżysko-Kamienna
Pawlik Kazimiera
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1945.01.14-1945.01.14
LokalizacjaBerlin (Niemcy) Jasieniec Solecki
Radzikowski Feliks 1906?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1944.09-1944.10
LokalizacjaBuraków (Łomianki) Berlin (Niemcy)
Neuman Józef 1916?, Oświęcim
TematMasowa eksterminacja – KL Buchenwald
Data wydarzenia1945.04.15–1945.04.30
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy)
Banasik Andrzej 1926?
Temat