Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (522)
Jurewicz Maria 14.10.1907
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.29-1942.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Grodno (Białoruś) Zieniewicze (Białoruś) Lubcz (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Karabas (Kazachstan), Stacja kolejowa Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Kara-Bałta (Kirgistan) Frunze (Biszkek, Kirgistan) Ługowoje (Kazachstan) Sosnowka (Kirgistan) Nowogródek (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Lida (Białoruś) Stołpce (Białoruś) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Werenowo (Białoruś) Pietropawłowsk (Kazachstan) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii)
Puka Stanisław 24.03.1921
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03
LokalizacjaZanulje (Rosja, Repubika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi)
Urbanowski Winigiusz 1913
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.08
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan)
Mołczadski Mordka
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.09
LokalizacjaHorodyszcze (Białoruś, obwód brzeski, rejon piński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś) Ostrownoje (Rosja, obwód archangielski) Osinowka (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wiszniowski Alojzy 1914?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.29-1941.10.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Śniatyń (Ukraina) Stecowa (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Bałta (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Irkuck (Rosja, obwód irkucki)
Wołk-Lewanowicz Mikołaj 11.03.1912
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.04.12-1941.12
LokalizacjaLida (Białoruś) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Charytonowicz Kazimierz 1921?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.12-1941.12.08
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Rejtanów (Białoruś), Stacja kolejowa Szoksza (Rosja, obwód archangielski)
Stoeger Samuel 14.05.1911, Kraków
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Gliwicach
Data wydarzenia1944.07.29-1945
LokalizacjaKraków, Getto Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Plaszow Pionki (woj. mazowieckie), Obóz pracy przymusowej KL Blechhammer KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Butrymowicz Jan
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01.27
LokalizacjaDrohiczyn (Białoruś) Ult-Jagun (Rosja, obwód tiumeński) Kagan (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Rokieta Stanisław 1900?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.13-1942.02.12
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kotłówka (woj. mazowieckie) Mińsk (Białoruś) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Wilajet bucharski (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Ługowoje (Kazachstan) Margʻilon (Uzbekistan) Siemiatycze Czarna Wieś (Czarna Białostocka) Obwód pawłodarski (Kazachstan)
Charytański Kazimierz 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1939.09 - 1942.04
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa), Siedziba NKWD (Sąd Okręgowy), ul. Ofiarna 94 (ul. Aukų 2a) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelii) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Tambiczoziero (Rosja, Republika Karelia, rejon pudożski) Puksoziero (Rosja, obwód archangielski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Bochnik Kasper 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.12
LokalizacjaNiżnieudinsk (Rosja, obwód irkucki) Uk (Rosja, obwód irkucki) Taszkent (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Bojarski Jan 1899
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.10
LokalizacjaCharitonowo (Rosja, obwód archangielski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan)
Zychała Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.14 - 1942.05.16
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Tarnopol (Ukraina) Podwołoczyska (Ukraina) Chmielnicki (Ukraina) Szepetówka (Ukraina, obwód chmielnicki) Korosteń (Ukraina, obwód żytomierski) Mozyrz (Białoruś, obwód homelski) Briańsk (Rosja, obwód briański) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Homel (Białoruś) Biełoziersk (Rosja, obwód wołogodzki) Kowża (Rosja, obwód wołogodzki, rejon biełozierski) Annienski Most (Rosja, obwód wołogodzki) Sreniaja Szyma (Rubież, Rosja, obwód wołogodzki) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Samara (Rosja, obwód samarski) Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Urga (Uzbekistan) Nukus (Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Mihułka Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.24 - 1942.02.11
LokalizacjaPrzemyśl Komarno (Ukraina, obwód lwowski, rejon gródecki) Sambor (Ukraina) Rudki (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski) Andriejewka (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Byra Paweł 1898 ?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.13
LokalizacjaKrzywe (Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Obwód archangielski (Rosja) Buchara (Uzbekistan)
Wysocki Jan 1919?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.25
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Supińskiego 28 (ul. Kociubinśkoho 28) Kijów (Ukraina) Charków (Ukraina) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Kagan (Uzbekistan) Żangiztobe (Kazachstan) Koksaek (Gieorgijewka, Kazachstan)
Wutke Paweł 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30 - 1942.03.26
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Kowel (Ukraina) Chełm Żelechów (Polska, województwo mazowieckie, powiat garwoliński) Brześć (Białoruś) Słonim (Białoruś), Więzienie, ul Sowiecka 56 Orsza (Białoruś) Moskwa (Rosja) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Żambylski rejon (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Nowotroickoje (Kazachstan, obwód kustanajski, rejon karabałycki) Ługowoje (Kazachstan)
Wołyński Jan 1916?
Temat