Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3944)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Brzeszcze
Grabczyński Jan 21.05.1908, Tarnów (woj. dolnośląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.11-1944.04
LokalizacjaKraków KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Muzem Czartoryskich, ul. św. Jana 19 Sandomierz
Smużewski Zygmunt 1919?
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05-1945.05.01
LokalizacjaLublin Sanok, Więzienie Karno-Śledcze, ul. Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4 (ul. Kościuszki 5) Tarnów, Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy)
Paradowska Józefa 06.04.1897
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1944.08.12-1945.05.12
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau KL Buchenwald (Niemcy) Warszawa, ul. Elektoralna 35 KL Dachau (Niemcy) Odrowąż (pow. konecki) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Auschwitz II (Birkenau)
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.21-1945.01.18
LokalizacjaGorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Półtawska Wanda 02.11.1921, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.17-1945.05.02
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Dąbrowska (Lewandowska) Władysława 1905
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.01-1945.04.30
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Puławy
Kwiecińska Leokadia 1899, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.22-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Karczmarz (Łysakowska) Maria 27.07.1917
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1939.12-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Zamość Zamość, ul. Kolegiacka 18
Buraczyńska (Zeiske) Wojciecha 22.04.1920, Warszawa
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.09.23-1945.05.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy)
Biega Eugenia 1906
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.24-1945.04.26
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) Puławy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Czyż (Wilgat) Krystyna 11.10.1923, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.04-1945.05.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Srokowska-Tomkowicz Maria 1899?
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1944.11.14-1945.03.15
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Ravensbrück (Niemcy) Mała Wola Odrowąż (pow. konecki) Tomaszów Mazowiecki, Areszt śledczy Gestapo, ul. Zapiecek 8 Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Rek Izabella 26.07.1922, Suchedniów
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.05.09-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Piotrowska (Wrochno) Halina 28.12.1913, Jarosław (woj. podkarpackie)
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.04-1945.05.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1 Lublin, ul. Głowackiego 20
Szczepanowski Jan 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.09-1945.05.05
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Podstary Zamość Zamość, Rotunda, Droga Męczenników Rotundy 1 Zamość, Siedziba Gestapo, ul. Kolegiacka 18 KL Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen Dyhernfurt (Brzeg Dolny) KL Buchenwald (Niemcy)
Bąbińska (Dobrowolska-Jasiuk) Bogumiła 1915
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.04.25-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Wyglądała Stefan 25.10.1910
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1940.01.31-1944.02.28
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Getto Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Flossenbürg (Niemcy) KL Gross-Rosen Warszawa, pl. Teatralny Warszawa, Koszary Pułku Huzarów, ul. 29 Listopada KL Majdanek
Urbański Zygmunt 01.01.1909
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1944.03.25-1945.03.09
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Stutthof Warszawa, ul. Zakroczymska 15
Gordon Jakub 30.06.1910, Wilno (dziś: Litwa)
Temat