Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (2202)
Gospodarczyk Józef
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.17-1941.12.15
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Połtawa (Ukraina) Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Charków (Ukraina)
Grzał Julian 1907?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.08-1941.08
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Tąkiele Brześć (Białoruś) Pieczora (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Koziołek (Uzbekistan)
Janulewicz Stanisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.04.21-1941.11.17
LokalizacjaLida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Osinowka (Rosja, obwód archangielski) Obwód swierdłowski (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Lida (Białoruś), Stacja kolejowa, uł. Truchanowa 10в
Gugała Władysław 1923
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.14-1941.03.11
LokalizacjaShahrisabz (Uzbekistan) Sencibino (Rosja, obwód archangielski)
Iwanow Teodor 1908
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.11.05-1942.02.23
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Abdulino (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Hoffman Felicjan 1909?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06.10-1941.08.23
LokalizacjaKalwaria (Litwa), Obóz interniowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Pawłowski Adam 1911?
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.02.26-1942.02.26
LokalizacjaStanisławowo (Białoruś) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Wierchniaja Czornaja (Rosja, Kraj Permski) Buchara (Uzbekistan) Tegistik (Sowchoz im. Czkałowa, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Piekart Barbara 1911
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939-1942.08.06
LokalizacjaJangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Baranowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Moskwa (Rosja) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski), Więzienie NKWD, ul. Komunisticzeskaja 49 Temirtau (Rosja, obwód kemerowski) Gorszorłag (Rosja, obwód kemerowski)
Gruszecki Marian 1908?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.27-1941.09.23
LokalizacjaKowerdziaki (Białoruś) Toporok (Rosja, obwód irkucki) Jużłag (Rosja, obwód irkucki)
Pławski Julian 1892, Długi Las (dziś: Białoruś)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.15-1942.02.01
LokalizacjaJawór (Białoruś) Słonim (Białoruś) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. Dworećka 116 Kagan (Uzbekistan) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Podlewska Janina 25.07.1922
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.02-1941.10.13
LokalizacjaLwów (Ukraina) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Lwów (Ukraina), Hotel „Krakowski”, ul. Piekarska 1 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Pawłukowicz Filip 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.30-1941.09
LokalizacjaDrohiczyn (Białoruś) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Mikuszewska Maria Danuta 1909?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Bolszaja Bukonʹ (Ułkien Bokien, Kazachstan, obwód wschodniokazachstański), Sowchoz Czigilek
Milewski Bolesław 15.07.1900
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.11.14-1941.12.25
LokalizacjaSmorgonie (Białoruś) Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Mrugalski Marian
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09-1943
LokalizacjaTuczapy (Ukraina) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Odessa (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Lustdorfskaja doroga 9
Montag Salomon 1904?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaAmtitz (Gębice), Stalag III B Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Starobielsk (Ukraina) Szkło (Ukraina) Łukawiec (woj. podkarpackie) Rawa Ruska (Ukraina) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Murjas Bolesław 1919?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.09-1942.01.09
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Riazań (Rosja, obwód riazański) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Morawski Witold
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.26-1942.01.30
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Kostousowo (Rosja, obwód swierdłowski) Irbit (Rosja, obwód swierdłowski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Nukus (Uzbekistan) Pocieszka (Staszów, woj. świętokrzyskie) Margʻilon (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Sadzikowska Janina 10.09.1927, Łódź
Temat