Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3189)
Łabuda Wojciech 1900
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.03.17-1942.11.09
LokalizacjaKołomyja (Ukraina), Więzienie NKWD, al. Wolności (ul. Lesi Ukrainki 32) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan)
Janowicz Marian 14.08.1901
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.17-1942.04.05
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kopyczyńce (Ukraina) Charków (Ukraina) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Ust'-Usa (Rosja, Republika Komi) Szar (Kazachstan) Rejon kokpektyński (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Ruchała Wacław 1888
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.01-1943.01.03
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Ust’-Uchta (Rosja, Republika Komi) Astrachań (Rosja, obwód astrachański) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Safiejko Witold 01.01.1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.29-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan)
Śliski Zdzisław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacja-
Okurowski Józef 1910?
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.01-1941.09.15
LokalizacjaOstrów Mazowiecka Białystok Zaręby Kościelne Zalesie (pow. ostrowski) Republika Komi (Rosja) Stary Lubotyń Łomża, Więzienie, al. Legionów 36
Pasztaleniec Antoni 1909
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.13-1942.05.28
LokalizacjaMałkinia Białystok Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Sosenka Franciszek 1924
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.16 - 1941.09.29
LokalizacjaIwieniec, "Dom żołnierza", ul. Dzierżyńskiego (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Iwieniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński, ul. 1 maja) Stołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Pawlin Jan
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.06.01-1942.02
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Pietropawłowsk Kamczacki (Rosja, Kraj Kamczacki) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Buchara (Uzbekistan)
Bida Władysław 1886?
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKL Majdanek Stójło Bańkowszczyzna Rejowiec Zamość
Zuzula Maria 1881?
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939.10-1944
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Podgórze, ul. Czarnieckiego 3 Kraków, Więzienie św. Michała, ul. Senacka 3 Tarnów, Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej KL Plaszow Kraków, plac Szczepańskich Kraków, Obóz pracy przymusowej "Liban", ul. Za torem 22 Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Pawłowski Aleksander 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.25-1942.01.01
LokalizacjaLubiejki (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Objaczewo (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Samarkanda (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Polheber Józef 1911?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11-1941.11.11
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Oświeca 27 (Lwowska fabryka samochodów) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Złoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Polek Czesław 1909?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.11-1942.03.25
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Mosty Wielkie (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Jankowski Wacław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.25-1943
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Ul. Unii Lubelskiej (ul. Lenina) Mińsk (Białoruś) Briańsk (Rosja, obwód briański) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tywa (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Jaworski Jan 18.05.1911, Jaworów (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12-1941.09
LokalizacjaJaworów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Starobielsk (Ukraina) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Lwów (Ukraina) Wrewskij (Olmazor, Uzbekistan)
Temerson Aleksander 1902?
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.11-1942.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Łagpunkt „Łapuszka” (Rosja, obwód jarosławski)
Jamielita Jan 1901?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.28-1942.02.10
LokalizacjaZambrów Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Tokarczyk Jan Marian 1900
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.07.07/1-1941
LokalizacjaŁomża Łomża Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Nukus (Uzbekistan), Kołchoz Buchara (Uzbekistan) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tomkiewicz Ludwik
Temat