Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3189)
Sulej Piotr 1910?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941
LokalizacjaWarszawa Dęblin Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Warkowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Gruszwica (Hruszwica Persza, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarakanów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Stawki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina) Złotonosza (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Wilno (Litwa)
Stępień Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941
LokalizacjaChełm Olesko (Ukraina) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Sarny (Ukraina) Charków (Ukraina)
Błażewicz Romuald
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.26-1942
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Lida (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kyłtowo (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan) Obwód orenburski (Rosja)
Koseski Mieczysław 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Konopacki Tadeusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11-1941.02
LokalizacjaHorodenka (Ukraina) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Sobieraj Jan 24.12.1902, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.02-1945.04.08
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa KL Auschwitz I KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy
Charytański Kazimierz 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1939.09 - 1942.04
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa), Siedziba NKWD (Sąd Okręgowy), ul. Ofiarna 94 (ul. Aukų 2a) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelii) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Tambiczoziero (Rosja, Republika Karelia, rejon pudożski) Puksoziero (Rosja, obwód archangielski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Czeska Wanda
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaMichałów (pow. radomski) Warszawa
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Wasyłyna 1987
TematWalki w obwodzie sumskim
Data wydarzenia-
LokalizacjaŁypowa Dołyna
Pilec Włodzimierz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.26-1941.08
LokalizacjaŁęczna (woj. lubelskie) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Lacki Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Długosz Wiesława
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09.01-1945.05
LokalizacjaMichałów (pow. radomski) Łódź, Getto Wierzbnik (Starachowice) Ostrowiec Świętokrzyski Skarżysko-Kamienna Gębice (Godów) KL Auschwitz-Birkenau KL Majdanek KL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Juzyk Jan 1912?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.12.20-1941.11.26
LokalizacjaBiałobożnica (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1932-1945
LokalizacjaTrzebinia (woj. małopolskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków Sosnowiec (woj. śląskie) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Kraków, Dom Związku Artystów Plastyków im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łobzowska 3 Tulon (Francja) KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Będzin
Olbrycht Jan 06.05.1886, Zahutyń
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Majdanek KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz II (Birkenau) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Natzweiler (Francja) Strasburg (Francja)
Smużewski Zygmunt 1919?
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05-1945.05.01
LokalizacjaLublin Sanok, Więzienie Karno-Śledcze, ul. Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4 (ul. Kościuszki 5) Tarnów, Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy)
Paradowska Józefa 06.04.1897
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1944.08.12-1945.05.12
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau KL Buchenwald (Niemcy) Warszawa, ul. Elektoralna 35 KL Dachau (Niemcy) Odrowąż (pow. konecki) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Auschwitz II (Birkenau)
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.21-1945.01.18
LokalizacjaGorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Półtawska Wanda 02.11.1921, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.17-1945.05.02
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Dąbrowska (Lewandowska) Władysława 1905
Temat