Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3199)
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Stuhr Oskar Tadeusz 08.10.1891, Kraków
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944.11
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Leksandrowa, Cmenarz Ofiar II wojny światowej KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Odrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Dachau (Niemcy) Kraków, ul. Kanonicza 11 Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, ul. Kalwaryjska 12
Pozimski Jerzy 05.05.1913, Szarlej (Piekary Śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.24-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Kraus Otto 07.09.1909, Klášterní Skalice (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Neuhammer am Queis (Niemcy), Stalag VIII E (Świętoszów, woj. dolnośląskie) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Foltynova Vera 1919?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaCzeskie Budziejowice (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01.20
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Radom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Łódź, Getto Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Porębski Henryk 01.07.1911, Solka (Rumunia)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Majdanek KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Chlebowski Jan 24.06.1907, Przemyśl
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05.06-1944.09.29
LokalizacjaKL Auschwitz I Kraków Przemyśl KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz III (Monowitz) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Dubiecko Tarnów (woj. małopolskie) Jarosław (woj. podkarpackie) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.21-1945.06.16
LokalizacjaWarszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Nowy Wiśnicz Gorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Melk (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Ebensee (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) Pszczyna Libusza Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 Jastrzębie-Zdrój Ostrawa, Morawska Ostrawa (Czechy) Linz (Austria) Wels (Austria) Lambach (Austria) Gmunden (Austria)
Stromberger Maria 16.03.1898, Metnitz (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.07.01-1945.01
LokalizacjaChorzów (woj. śląskie) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Berlin (Niemcy) Praga (Czechy) Katowice KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy)
Goldman Roman 04.05.1931, Tomaszów Mazowiecki
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1939.09-1945.03
LokalizacjaRadom Częstochowa Tomaszów Mazowiecki, Getto Bliżyn, Obóz pracy przymusowej KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Pionki (woj. mazowieckie), Obóz pracy przymusowej
Pałasiński Zdzisław 15.08.1921
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.18-1945
LokalizacjaKL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mittelbau-Dora (Niemcy) Ryga (Łotwa)
Ludwig Józef Paweł 03.07.1910, Sosnowiec
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.12.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau)
Guzek Stanisław 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27-1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Stawki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wielkie Łuki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej, Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Brandel Debora 09.04.1919
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaWesterbork (Holandia), Obóz przejściowy KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) Amsterdam (Holandia) Kremboong (Holandia), Obóz pracy przymusowej KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Wojtas Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.22
LokalizacjaMonasterzyska (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Stacja kolejowa Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Woszczyna Jan 1910
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.26
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sytno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Halbreich Eugenia 20.09.1919, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941-1945.02
LokalizacjaKraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Niemiecki obóz zagłady Bełżec KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Kaszyński Jan 19.11.1920, Warszawa
Temat