Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1218)
Warmachowski Bronisław 1921
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.04.01
LokalizacjaMostik (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański)
Wajdowicz Wiktoria 1904.12.10
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.02.05
LokalizacjaKrasiczyn (pow. przemyski) Kołchoz "Rada komunistów" Nowoaleksiejewka (Kazachstan, obwód kustanajski, rejon Altynsaryński) Rejon karasuski (Kazachstan, obwód kostanajski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Waluda Wawrzyniec
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.05.20 - 1942.02
LokalizacjaOleszyce (Polska, województwo podkarpackie, powiat lubaczowski) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Dniepr (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Warżała Grzegosz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.02.12
LokalizacjaWola Korybutowiecka (Ukraina) Krzemieniec (Ukraina) Kopytowo (Koriażma, Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Wasiak Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19- 1941.08.01
LokalizacjaPodhajce (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kupcze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wiąz Józefa 1918.05.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14 - 1942.06.14
LokalizacjaWilno (Litwa) Czyściunka (Rosja, Kraj Ałtajski) Ługowoje (Kazachstan)
Wiśniewski Edward
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.06.23
LokalizacjaTrembowla (Ukraina) Husiatyn (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wiśniewski Stefan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.11.21
LokalizacjaBrody (Ukraina) Suchorabowka (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Obwód akmolski (Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Witas Tadeusz 1916
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.27
LokalizacjaTłumacz (Ukraina) Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Zaleski-Korziuk Zygfryd 1898
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaWiaźniki (Rosja, obwód włodzimierski Mejszagoła (Litwa) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Obóz Juchnowo R-43; Murmańsk (Rosja) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zaprucki Michał 1911
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.03.07 - 1941.08.01
LokalizacjaJanowo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Miczuryńsk (Rosja, obwód tambowski) Połdniewica (Rosja, obwód kostromski) Buchara (Uzbekistan)
Wodzianiuk Jan 1909.03.26
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.08
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Kitab (Uzbekistan)
Topolnicka Zofia
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.05.15
LokalizacjaSarykemer (Kazachstan, obwód żambylski, rejon bajzacki) Czokpak (Kazachstan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tompalski Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09. - 1941.08
LokalizacjaBorszczów (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Trzaska Leokadia 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaRazdolnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon celinogradski)
Tur Walentyna 1924.12.24
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.09
LokalizacjaAlimbietowka (Alibmet, Kazachstan) Aszchabad (Turkmenistan)
Tyczyński Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.02
LokalizacjaHorodok (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon łukojanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tyjara Michał
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.10 - 1941.11.14
LokalizacjaKowel (Ukraina) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Pietropawłowsk (Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Tur Kazimierz 1902
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.06
LokalizacjaBiała Podlaska Równe (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Molenda Bronisław 1903
Temat