Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4594)
Maculewicz Alfons 1913
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1941.01-1942.02
LokalizacjaTalsi (Łotwa) Ryga (Łotwa), Więzienie Centralne, ul. Mazā Matīsa 3 Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Maciejkowicz Kazimierz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1943
LokalizacjaKarakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Majewicz Mikołaj 1900?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1942.02.02
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Malanowski J
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1942.07.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Mandera Fryderyk 13.05.1915
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.11.02-1941.09.09
LokalizacjaSkole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina) Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Artiomowsk (Bachmut, Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.01.01-1940.08.02
LokalizacjaPonikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.03.05-1941.06.28
LokalizacjaZastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.02-1939.12.31
LokalizacjaBrody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.07.25-1941.09.03
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złoczów (Ukraina)
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.07.25-1941.09.03
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina)
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.03.05-1941.03.10
LokalizacjaKamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Maleszewski Stanisław 1911?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia-
LokalizacjaZłoczów (Ukraina) Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Mikielewicz Antoni 1905
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.08
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Młodzianowski Gabriel
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08
LokalizacjaGramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski)
Mazurkiewicz Józef 1904
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1930.09.19-1941.10.21
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Noszul (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Mililas Izydor 1896?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.12.22??? -1941.09.05
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Mołotowsk (Siewierodwińsk, Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Morik Halina 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.04.13-1942.05.22
LokalizacjaTeheran (Iran) Szałdaj (Kazachstan) Kyzyl-Oktyabr (Uzbekistan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Jackowski Eugeniusz 12.12.1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.29
LokalizacjaZawiasy (Litwa) Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Kalwaria (Litwa), Obóz interniowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Jachniewicz Edward 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.16-1942.03.25
LokalizacjaNowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski), Więzienie NKWD, ul. Komunisticzeskaja 49 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Asfaltowyj rudnik (Kemdin, Rosja, Republika Komi) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi)
Kolasiński Franciszek
Temat